DROGI RODZICU!

 Posłanie dziecka do żłobka czy do przedszkola, wiąże się z rozpoczęciem przez niego bardzo ważnego rozdziału w życiu. ADAPTACJA do nowego otoczenia jest niezwykle ważna dlatego, aby ją Państwu ułatwić, jej schemat jest u nas szczegółowo opracowany. 

 Dbając o pomyślny przebieg procesu adaptacyjnego, zapraszamy Państwa wraz z dzieckiem i bliskimi którzy zwykle towarzyszą dziecku do uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych. Zajęcia te odbywają się w godzinach popołudniowych (od ok.15.30-17.00) i powtarzają się przez kilka dni. Jest to znakomity czas na zapoznanie się  z nowym otoczeniem, zabawkami, zwyczajami, a przede wszystkim, z nowymi Ciociami. Ważne jest to, aby Rodzice i bliscy byli obecni z dzieckiem i to Oni wprowadzali je w nowe środowisko. Opiekunki, które będą zajmowały się Państwa Pociechą, zdobywają w tych dniach niezbędną wiedzę (poprzez obserwację, rozmowy z bliskimi), która pozwoli im otoczyć dzieci opieką, możliwie zbliżoną do tej, sprawowanej przez Rodziców.

 Przyjmowanie nowych dzieci odbywa się w naszych Placówkach cyklicznie - co dwa tygodnie (zwykle przyjmujemy wtedy dwoje nowych dzieci). Jest to komfortowa sytuacja nie tylko dla nowych dzieci i ich Rodziców, ale również dla naszych stałych Bywalców, którym staramy się nie zakłócać codziennego rytmu dnia.

 Zapisując dziecko do naszej Placówki, otrzymają Państwo od nas "Przewodnik adaptacyjny", w którym opisane są poszczególne etapy pierwszych chwil spędzanych z nami. Znajdziecie tam Państwo również cenne wskazówki, jak poradzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami i trudnymi emocjami, które naturalnie mogą wystąpić w trakcie adaptacji. Doświadczenie podpowiada nam, że powodzenie procesu adaptacji w dużej mierze zależy również od Rodziców, których w tym czasie otaczamy szczególnym wsparciem.

 W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Przejdźmy przez proces adaptacji RAZEM :)ZAJĘCIA ADAPTACYJNE Z RODZICAMI